Oczywiście dzisiaj swoje miejsce we wsi znajduje duży kościół prawosławny pod wezwaniem św. Krzyża, ze wspaniałymi przykładami hagiografii oraz żwirowym dziedzińcem. Plac ten staje się 14 września miejscem największego w okolicy festiwalu.
Mieszkańcy wsi zajmują się głównie uprawą oliwek, które zajmują większość z ponad 70 tysięcy akrów ziemi należących do gminy. Oprócz rolnictwa angażują się w hodowlę zwierząt oraz pszczelarstwo. Warto przy tym dodać, że całkowita liczba mieszkańców nie przekracza tysiąca.
To, na co warto zwrócić uwagę to muzeum folklorystyczne. Apollona posiada, bowiem jedno z większych na wyspie pod względem zgromadzonych przedmiotów. Oprócz szerokiej gamy narzędzi i sprzętów domowych, oglądać można starą prasę do oliwek, tradycyjne stroje i wiele innych. We wsi zaopatrzyć też można się w produkty miejscowe, takie jak haftowane obrusy, firany oraz miejscową tradycyjną żywność, słodycze czy pieczywo. Warto zakupić zwłaszcza likiery.
Cechą wsi, na którą warto zwrócić uwagę jest dużo tradycyjnych domów, które zachowały się w doskonałym stanie do dzisiaj. Jest to jedna z wiosek, które zachowały swój pierwotny charakter.